អាជ្ញាធរកំពុងតាមចាប់ជនសង្ស័យបើករថយន្តខេមរភូមិន្ទលួចដឹកគ្រឿងញៀន ២០០គីឡូក្រាម ក្រោយឆែកឃើញដោយសារជួបគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍
ភ្នំពេញ៖ កាលពីយប់ឈានចូលថ្ងៃទី១៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២២ មានករណីគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍កើតឡើងរវាងរថយន្តចំនួន ២គ្រឿងស្ថិតនៅក្នុងសង្កាត់វាលស្បូវ ខណ្ឌច្បារអំពៅ រាជធានីភ្នំពេញ។ ពេលអាជ្ញាធរចុះទៅវាស់វែង និងធ្វើកំណត់ហេតុ អាជ្ញាធរពុំឃើញមានជនរងគ្រោះឡើយ តែផ្ទុយទៅវិញអាជ្ញាធរបានឆែកឃើញគ្រឿងញៀនចំនួន ២០០គីឡូក្រាមក្នុងរថយន្តពាក់ស្លាកលេខខេមរភូមិន្ទ។
អ្នកនាំពាក្យស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ លោក សាន សុខសីហា បានបញ្ជាក់ប្រាប់អ្នកសារព័ត៌មាន EAC ថា គ្រឿងញៀនចំនួន ២០០គីឡូក្រាមនោះ គឺអាជ្ញាធរបានប្រទះឃើញក្នុងរថយន្តស្លាកលេខខេមរភូមិន្ទ២-១៤១៥។
បើតាមអ្នកនាំពាក្យស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ ក្រោយករណីគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍នោះកើតឡើងភ្លាម ជនសង្ស័យដែលជិះរថយន្តខេមរភូមិន្ទលួចដឹកគ្រឿងញៀននោះបានរត់គេចបាត់ស្រមោល ដោយបន្សល់ទុកគ្រឿងញៀនចំនួន ២០០ដុំ ឬស្មើនឹង ២០០គីឡូក្រាមនៅក្នុងរថយន្ត។
អ្នកនាំពាក្យមិនទាន់អាចបញ្ជាក់បានថា ជនសង្ស័យដែលលួចដឹកគ្រឿងញៀនក្រោយបែកធ្លាយដោយសារជួបគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍នោះថាជាកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ ឬុយ៉ាងណានៅឡើយទេ។ តែយ៉ាងណាលោកថា បច្ចុប្បន្នសមត្ថកិច្ចកំពុងតែស្រាវជ្រាវតាមចាប់ជនសង្ស័យទាំងនោះហើយ។
អគ្គលេខាធិការរងអាជ្ញាធរជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន លោក នាក់ យុទ្ធា បានប្រាប់ឱ្យដឹងថា ជាលទ្ធផលតេស្តបឋម គ្រឿងញៀនចំនួន ២០០គីឡូក្រាមនោះគឺជាគ្រឿងញៀនប្រភេទ មេតំហ្វេតាមីន៕